افسردگی چیست؟

افسردگی چیست

آیا اطلاع دارید افسردگی چیست و چه علائمی دارد؟ افسردگی یک نوع بیماری روانی است که باعث از دست دادن علایق شما و همچنین احساس غم، ناراحتی و ناامیدی مداوم می باشد. احساس ناراحتی و غم در تمامی مردم وجود دارد و این یک نوع واکنش طبیعی بدن می باشد اما اگر این نوع حالات بیش از چند روز و یا چند هفته به طول بیانجامد افسردگی نامیده می شود.در ادامه به عواملی که افسردگی بر روی آن تأثیر می گذارد اشاره می کنیم: 

تغییراتی در خواب:

افسردگی الگوی خواب مناسب شما را به هم می‌ریزد: در برخی افراد خوابیدن بیش‌ازحد معمول و در برخی دیگر بی‌خوابی و گاهی بیدار شدن ناگهانی در طول شبانه‌روز و صبح زود.

تغییر در اشتها:

افرادی که دچار افسردگی شده‌اند به کم خوری یا پرخوری دچار می‌شوند که باعث می‌شود فرد یا به شدت لاغر و یا به شدت چاق شود.

عدم تمرکز:

گاهی افراد در تصمیم‌گیری‌های کوچک هم دچار مشکل می شوند و عدم تمرکز کافی حتی برای خواندن یک روزنامه ساده را هم ندارند.

کمبود انرژی:

همیشه احساس خستگی می کنند و قادر به انجام فعالیت‌های روزانه خود نیستند.

بی‌علاقگی:

افرادی که دچار افسردگی هستند امکان دارد علاقه خود را نسبت به انجام فعالیت های لذت بخش، کتاب خواندن یا کارهایی که قبلاً انجام می‌دادند از دست بدهند.

کمبود اعتماد به نفس:

مبتلایان به افسردگی به طور مداوم در فکر کاستی‌ها و ناکامی هایشان هستند و همیشه احساس گناه و درماندگی شدید می کنند.

ناامیدی:

افسردگی باعث می شود که فرد منفی گرا شود و به این فکر کند که هیچ وقت اتفاق خوبی برای آن به وقوع نمی افتد و همچنین گاهی اوقات افکار خودکشی گرایانه را بروز می دهند که باید آن را جدی گرفت.

تغییرات حرکتی در قوای جسمی:

افراد مبتلا به افسردگی قوای جسمی خود را از دست می دهند و دچار بی‌قراری حرکتی می شوند.

دردهای جسمی:

برخی از افراد مبتلا به افسردگی به جای اینکه از احساسات درونی خود صحبت کنند به طور مداوم از ناراحتی معده و یا سردرد شکایت می کنند.

تشخیص اینکه آیا فرد دچار افسردگی می باشد یا خیر خیلی پیچیده می باشد زیرا دوره‌های افسردگی بخشی از اختلال دوقطبی و یا سایر بیماری‌های روانی محسوب می شود. افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند بنا به علائمی که توصیف می کنند اغلب ریشه فرهنگی دارد به‌عنوان‌مثال در جوامع غربی افراد افسرده در مورد حالات یا احساساتشان صحبت می کنند در صورتی که در جوامع شرقی افراد این علائم را با دردهای جسمانی که دارند اشاره می کنند. 

  • ارسال شده توسط: مدیر سایت
  • تاریخ انتشار: 1396/12/16
  • بازدید: 276
  • گروه: تازه ها
  • 0 دیدگاه
  •  
دیدگاه شما چیست؟

(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)

چگونه سیگار را ترک کنیم؟