راز شادی خانم های خندان در چیست؟

راز خانم های همیشه خندان

اکثر خانم‌ها می‌دانند چگونه باید خانواده و اطرافیانشان را شاد کنند اما زمانی که نوبت بخودشان می‌شود آن را جدی نمی‌گیرند و در کمرنگ‌ترین اولویت‌ها قرار دارد درصورتی‌که روان شناسان به این معتقد هستند که شادی در متن زندگی زنان باید وجود داشته باشد نه در حاشیه زندگی‌شان.

در دنیای امروزه زنانی وجود دارند که بیشتر به جنبه‌های منفی وجود خودشان توجه دارند و همچنین به کارهایی فکر می‌کنند که از عهده انجام دادن آن برنمی‌آیند. برخی از زنان با توجه به تحقیقاتی که شده است احساس نارضایتی و ناخوشنودی از زندگی می‌کنند و دائماً از کلمات ضد شادی همانند "فقط اگر" استفاده می‌کنند. به‌عنوان‌مثال "فقط اگر وضعیت ملی خوبی داشتم یا فقط اگر درس‌خوانده بودم و ....) این باورهای منفی‌گرایانه ذهنی نه‌تنها زنان را خوشبخت و شاد نمی‌کند بلکه باعث می‌شود روزبه‌روز از خودشان دورتر شده و همچنین موجب کاهش احساس رضایت و شادکامی خودشان می‌شوند.

برای جست‌وجو کردن این ریشه‌های ضد شادی باید به افکار منفی و تجربه بی‌وقفه هیجان منفی ترس رجوع کرد. این نوع ترس‌ها گاهی اوقات غیرواقعی هستند و با توجه کردن افراطی به آن زمینه‌ی رشدشان را فراهم آورده‌ایم. برای اینکه زنان شادی باشیم باید این افکار را شناسایی و با کنترل بیشتری آن‌ها را مدیریت کنیم.

برای زنان، شاد بودن یک مهارت و انتخابی متفاوت است، هرچند زنانی وجود دارند که باوجود شرایط و زندگی سختی که داشته‌اند یا دارند موفق شده‌اند زندگی شادی را داشته باشند. زنانی که شاد هستند توانسته‌اند از تجربیات تلخ و شیرین زندگی‌شان عبرت بگیرند و آن‌ها را در برنامه زندگی‌شان بگنجانند و به جلو قدم بگذارند. با بیانی ساده می توان گفت این گونه زنان می دانند که باید چگونه زندگی خوبی را داشته باشند و یا برای بهتر ساختن آن چه کاری انجام دهند.

برای شاد بودن وقت را هدر ندهیم:

از همین امروز شروع کنید و برای شادی خود تلاش کنید. به نکاتی که در ادامه مطلب مطرح می کنیم توجه کنید و برای اجرا کردن آن نکات تلاش کنید. این نکات رازهایی هستند که زندگی‌تان را متحول می‌کند و شما را به یک زن شاد و خندان تبدیل می کند.

کمال‌گرایی ممنوع:

زنانی که شاد هستند می دانند کمال گرایی دشمن شادی است آن زنان به جای اینکه نگاهی آرمانی و ایده آل گرایانه به خود داشته باشند سعی می‌کنند با پذیرش نقاط قوت و ضعفشان برای تقویت و اصلاح آن نقاط تلاش کنند.

خودباوری:

زنان شاد خودشان را باور دارند یعنی خود را همان‌گونه که هستند می‌پذیرند و دوست دارند. این زنان، دوست داشتن خود و اهمیت به خویشتن خود را در اولویت زندگی‌شان قرار می‌دهند.

مسئولیت در برابر خود:

زنان شاد به این نکته پی برده‌اند که تنها خودشان هستند که می‌توانند کاری برای شاد بودنشان انجام دهند و سعادت و خوشبختی خود را تنها درگرو تفکرات سالم و تصمیمات درست می‌بینند. به همین علت آن‌ها سعی می کنند بدون کمک گرفتن از دیگران برای شادی زندگی خود از هر ترفندی استفاده کنند.

فرصت طلبی:

زنان شاد کارهایشان را به روز دیگر موکول نمی کنند و آن ها فقط برای همان روز برنامه ریزی و نقشه می کشند و از هر فرصتی استفاده می کنند که نهایت استفاده را ببرند. آن ها برای هر لحظه از زندگی‌شان برنامه ریزی می کنند و به خوبی می دانند که چگونه از هر لحظه و ساعاتشان استفاده کنند.

نه گفتن قاطعانه:

نه گفتن هنری است که بسیاری از افراد مهارت استفاده از آن را نمی دانند و همچنین از ارزش بیان این کلمه بی اطلاع هستند. زنانی که شاد هستند به خوبی از اثرات جادویی این کلمه باخبرند و در وقت لازم از آن برای مخالفت خود از مطلبی بیان می کنند چون اطلاع دارند با نگفتن به دیگران، فرصتی می شود که به خودشان آری بگویند و با حساب آوردن خویشتن خود به طرز شایسته ای خود را ثابت می کنند.

احترام به اقتدار:

زنانی که شاد هستند برای درون خودشان ارزش و احترام قائل هستند، این زنان به این باور رسیده اند که زندگی شان متعلق به خودشان است و به هیچ شخصی وابسته نیستند و همیشه برای ارتقای خویش و بهتر شدن کیفیت و کمیت زندگی‌شان در حال تلاش هستند.

قدرت انتخاب قوی:

زنان شاد به این باور رسیده اند که در زندگی شان قدرت انتخاب دارند و شایسته بهترین ها هستند و آن را لایق خود می دانند به همین علت آن ها به انتخاب های زندگی شان توجه ویژه ای دارند.

ازخودگذشتگی و بخشش:

زنان شاد بخشش را یک اصل مهم در ارتباط خود با دیگران می دانند و همچنین معتقد هستند گذشت کمک به دیگری نیست بلکه کمک به خود و رهایی از افکار آزار دهنده و مستأصل کننده است.

وقت گذاشتن برای خود:

زنان شاد زندگی‌شان را طوری برنامه‌ریزی می کنند که نه تنها همیشه در اختیار فرزندان و همسرشان باشند بلکه برای خود نیز وقت کافی می گذارند. آن ها همیشه برای با طراوت و شاد بودن تلاش می کنند و هر طور که شده روحیه خود را تجدید می کنند.

دوری از بدبینی:

زنان شاد وقایع و اتفاقات ناخوشایند را جزئی از هر زندگی می دانند و یقین دارند که همیشگی نیست برای آنان بدشانسی و بد اقبالی مفهومی ندارد و آیه یاس نمی خوانند و قبول می کنند که چرخ روزگار همیشه به کام آنان نخواهد بود و سعی می کنند که مثبت اندیش باشند.

تلاشگر و کوشا:

زنان شاد می دانند که خوشبختی با سعی و تلاش به دست می آید بنابراین برای به دست آوردن خواسته‌هایشان حتی اگر کوچک هم باشد تلاش می کنند و هرگز اجازه نمی دهند ناامیدی به آن ها چیره شود و همیشه به دنبال حل مسئله و یافتن راه‌حل منطقی هستند.

واقع‌گرا بودن:

زنان شاد واقع‌گرا هستند و نسبت به داشته‌ها و نداشته های خود خیال‌بافی نمی کنند. آنان به این معتقد هستند که در هر مرحله از زندگی ممکن است چیزی را ازدست‌داده و یا به دست بیاورند، آنان یاد گرفته‌اند که اگر تحولی در زندگی‌شان رخ داد حال و احوالشان دگرگون و درمانده نشود.

توجه به همه نقش‌ها:

نگاه زنان شاد به زندگی به صورت تک بعدی نبوده بلکه نگاهی چند بعدی به زندگی دارند، آنان به خوبی حدومرزهای خود را می شناسند و برای هر بخشی از آن سرمایه گذاری عاطفی و روانی مشخصی را تعیین می‌کنند. زنان شاد در کنار نقش هایی مهمی که در خانه داری و کار بیرون از خانه انجام می دهند ابعاد متفاوتی از هویت یک زن وجود دارد که تنها زنانی که شاد هستند می توانند به درستی بین آن ها تمایز قائل شوند و اجازه ندهد تداخلی در نقش ها به وجود بیاید.

پرهیز از بلند پروازی:

زنانی که شاد هستند بلند پرواز نیستند و اطلاع دارند که هر واقعیتی زمانی مشخص دارد چه آن ها بخواهند و چه نخواهند. زنان شاد می دانند که می تواند صاحب همه چیز شوند اما همه چیز در یک زمان مشخص و به وقت دلخواهشان به دست نمی آید.

شناخت شادی:

شناسایی علاقه‌مندی‌ها و توانمندی‌ها، نگرش مثبت، روابط عاطفی و ارزشمند، تلاش برای بهتر بودن، زندگی پر معنا، احترام به خوش و دیگران، خودشناسی، درک متقابل و غیره از اجزای تشکیل دهنده شادمانی و خوشبختی می باشد که زنان شاد برای به دست آوردن، پرورش و تقویت آنان، تمرین و تلاش بسیار می کنند. 

  • ارسال شده توسط: مدیر سایت
  • تاریخ انتشار: 1396/12/19
  • بازدید: 222
  • گروه: تازه ها
  • 0 دیدگاه
  •  
دیدگاه شما چیست؟

(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)

چگونه سیگار را ترک کنیم؟