سه راهکار برای پیروزی در زندگی

راهکاری برای پیروزی در زندگی

گاهی اوقات این امکان وجود دارد که ما خودمان را با دیگران مقایسه می‌کنیم، مطالعات نشان داده است که این مقایسات اجتماعی در افراد باعث ایجاد احساسات منفی شده و همچنین رسانه‌های اجتماعی نیز باعث وجود احساسات منفی در افراد می‌شود به این دلیل که آن‌ها هم زمینه‌ی مقایسه دستاوردهای شخصی را به وجود می‌آورند.

بسیاری از افراد بیشترین مقایسه‌ای که انجام می‌دهند و معیار اصلی آنان به شمار می‌آید موفقیت‌های مالی است.

افراد اغلب فرصت‌هایشان را بر اساس پاداش مالی ارزیابی می‌کنند و توانایی‌های خود در کسب درآمد را بر روی چیزهای مادی می‌سنجند.

پول و موفقیت مالی برای افراد احساس خوشبختی و موفقیت نمی‌آورد. با توجه به تحقیقاتی که صورت پذیرفته زمانی که نیازهای اولیه انسان برآورده شود میزان رضایتمندی و حس خوشبختی در افراد کاسته می‌شود.

سه راهکار برای پیروزی در زندگی

بیشتر افراد علاقه دارند که موفقیت خود را با پول تعریف کنند درصورتی‌که همه افراد می‌دانند پول نمی‌تواند معادل شادی باشد. در ادامه 3 تمرینی را که می‌تواند به ما کمک کند تا در زندگی موفق باشیم را آورده‌ایم:

قدردانی:

قدردانی اصولاً چیزی فراتر از سپاسگزاری است و تحقیقات نشان داده است که قدردانی به وضعیت روانی فرد وابسته است. با قدردانی کردن از دیگران رفته‌رفته توجهتان به افکار مثبت متمرکز می‌شود و همچنین حس حسادت و غبطه خوردن به دیگران در شما کم می‌شود.

روابط:

کیفیت در روابط هم‌روی زندگی ما و هم در دراز مدت، روی سلامت ما تأثیر می‌گذارد. مدیر مطالعات رشد بزرگ‌سالان دانشگاه هاروارد آقای" Robert Waldinger" با کمک تعدادی از دانشجویان در سال 1938 مطالعاتی را انجام دادند که در این مطالعات نحوه چگونگی نقش روابط در سلامت عمومی افراد را بررسی کردند. به این نتیجه رسیدند که افرادی که در سن 50 سالگی در روابط خود موفق‌تر بودند، در سن 80 سالگی افرادی سالم بوده‌اند و همچنین دکتر Waldinger به این نکته اشاره‌کرده است که تنهایی افراد عاملی بسیار کشنده‌تر از سیگار و الکل است.

کسب رضایت دیگران:

در مجله Positive که یک مجله روانشناسی است اخیراً دو بررسی را منتشر کرده‌اند که در 400 نفر آمریکایی را به دو گروه تقسیم‌بندی کرده‌اند: گروه افرادی که احساس شادی زیادی می‌کنند و گروه افرادی که کمتر شاد بوده‌اند. خصوصیات افرادی که در گروه افراد شادی قرارگرفته‌اند افرادی بوده‌اند که بیشترین وقت خود را در کمک کردن به دیگران و همچنین متمرکز بودن بر روی خانواده و روابطشان گذرانده‌اند.

افرادی که در گروه افراد شاد هستند علاوه بر زندگی خود، زندگی دیگرانی که در پیرامونشان هستند نیز برایشان مهم و ارزشمند است.

ازاین‌پس زمانی که در جستجوی امتیازی در زندگی خود هستید به حقوق و دستمزد، اندازه‌ی خانه و یا نام ماشین خود توجه نکنید بلکه به توانایی خود در لذت بردن از روابط و فعالیت‌های خود در زندگی نگاه بیندازید این‌گونه همیشه شما افرادی برنده در جامعه هستید.

  • ارسال شده توسط: مدیر سایت
  • تاریخ انتشار: 1396/12/21
  • بازدید: 233
  • گروه: تازه ها
  • 0 دیدگاه
  •  
دیدگاه شما چیست؟

(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)

چگونه سیگار را ترک کنیم؟