چرا باید در لحظه زندگی کرد؟

چرا باید در لحظه زندگی کرد 

هر فردی در زندگی مشکلات خاص خود را دارد و گاهی این مشکلات ما را آشفته می‌کنند. با اینکه زندگی درگذراست و همه‌ی ما می‌دانیم که گذشته هیچ‌وقت برنمی‌گردد و همچنین آینده هم نامشخص است اما بافکر کردن به این دو و چیزهایی که نداریم باعث ایجاد استرس و افسردگی در خود و همچنین داشتن مشکلات بیشتر می شویم.

به گفته‌ی لئو تولستوی: فقط یک‌زمان اهمیت دارد: اکنون! این مهم‌ترین زمان است زیرا تنها زمانی است که روی آن قدرت داریم.

تعداد کمی از افراد هستند که روی زمان حال تمرکز می‌کنند و از آن لذت می‌برند. بافکر کردن به گذشته و آینده هیچ‌گاه از زمان حال خود لذت نمی‌بریم. برای اینکه بتوانیم در زمان حال زندگی کنیم نیاز به تمرین بسیاری داریم و تنها زمانی می‌توانیم در حال زندگی کنیم که برنامه زندگی خود را بر اساس آن زمان بنویسیم و انجام دهیم.

زندگی در لحظه، باعث می‌شود فرد احساس امنیت و رضایت داشته باشد. می‌توانیم به بیان ساده‌تر بگوییم که از اشتباهات گذشته درس گرفته و به‌طور امیدوارانه‌ای منتظر آینده هستیم.

چرا باید در لحظه زندگی کرد

چرا از آینده می‌ترسیم؟

باوجوداینکه هیچ شخصی از آینده اطلاع ندارد به دلیل ترس از شکست‌ها از آینده می‌ترسیم. جامعه‌ی امروزی ما برای شکست افراد ارزش قائل نیست و همین باعث می‌شود مشکلات و موانع زندگی افزایش یابد. به نظر شما آیا در جامعه‌ای که برای شکست افراد ارزش قائل نمی‌شود امکان زندگی و همچنین پیشرفت کرد؟ آیا کسی می‌تواند بدون خاموش کردن آتش مانع آتش‌سوزی شود؟

اگر در لحظه زندگی کنیم باعث می‌شود قدردان چیزهایی که داریم بشویم و با دید مثبت به آینده و همچنین درس گرفتن از گذشته می‌توانیم در جامع پیشرفت کنیم و به اهدافمان برسیم.

آلبرت انیشتین می‌گوید: من هیچ‌وقت نمی‌توانم به آینده فکر کنم. خودش به‌زودی می‌رسد.

دالایی لاما هدف زندگی را در شاد بودن می داند. در واقع برای رسیدن به اهدافمان باید تلاش کنیم و نتیجه این تلاش و هدف باید شادی باشد. اگر همه‌ی انسان‌ها اهداف اصلی زندگی خود را رسیدن به شادی بدانند، زندگی‌شان با شادی احاطه می‌شود و همان هدیه‌ی است که بتوانیم آینده‌ای را که دوست داریم برای خودسازیم.

  • ارسال شده توسط: مدیر سایت
  • تاریخ انتشار: 1396/12/28
  • بازدید: 198
  • گروه: تازه ها
  • 0 دیدگاه
  •  
دیدگاه شما چیست؟

(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)

چگونه سیگار را ترک کنیم؟