عواقب فکر کردن به جنبه های منفی رابطه

عواقب فکر کردن به جنبه ی منفی رابطه 

گاهی اوقات شده که با شخصی در رابطه باشیم و از خودمان بپرسیم اگر این رابطه آن چیزی که فکر می کنم نباشد چه می‌شود؟ و یا اگر آن فرد، شخص مناسبی برای من نبود چه؟

 همه ی ما با این " اگر و نشد و چه می‌شود ها " آشنا هستیم اما اگر هر چه بیشتر نگران پایان رابطه ای باشیم خواه‌ناخواه این رابطه به پایان می‌رسد پس چه بهتر که افکار منفی را از خود دور کنیم و با دید مثبت به روابط خود نگاه بیندازیم.

نگرانی در مورد به پایان رسیدن یک رابطه، باعث شکست در آن رابطه می‌شود.

تحقیقاتی توسط  Simona Sciara و Giuseppe Pantaleo در میلان صورت گرفته است که در نشریه‌ی Motivation and Emotion منتشر شده است، در ادامه متن به این تحقیقات می پردازیم.

پایبندی و تعهدات عاشقانه:

عواقب فکر کردن به جنبه ی منفی رابطه

بر روی 104 نفر کسانی که روابط عاشقانه دارند مطالعه‌ای انجام‌شده است و از تمامی آن ها راجع به وضعیت کلی رابطه و احساساتشان نسبت به طرف مقابل، اطلاعاتی را جمع آوری کرده اند. پس از آن از شرکت کنندگان در مورد عواملی که باعث از بین رفتن رابطه ای می‌شود نظرسنجی کرده اند.

هدف از این سؤالات، دانستن نظرات شرکت کنندگان در مورد احتمال شکست روابط آن ها با شریک زندگی‌شان بوده است که 80 درصد آن افراد بیان کردند که اگر در رابطه‌ی خود شک. تردید داشتند آن رابطه به‌احتمال‌زیاد به‌جایی نمی رسید.

در مرحله بعد از شرکت کنندگان سؤالاتی در مورد احساسات عاشقانه‌ی خود نسبت به طرف مقابل و همچنین تعهداتشان نسبت به آن فرد را مطرح کردند.

عده‌ای از شرکت کنندگان اظهار داشتند که به‌هیچ‌عنوان رابطه‌شان با طرف مقابل از به هم نمی‌خورد و این خود نشانه داشتن تعهد زیاد و حس عاشقانه نسبت به طرف مقابل، است. درحالی‌که برخی دیگر از شرکت کنندگان اظهار داشتند که احتمال شکست ممکن است وجود داشته باشد و مشاهده شد که این افراد نسبت به شریک زندگی‌شان تعهدات کمتری دارند.

عواقب فکر کردن به جنبه ی منفی رابطه

Simona Sciara می‌گوید:

هنگامی‌که شرکت کنندگان در فکر شکست خوردن رابطه قرار می‌گیرند باعث می‌شود احساسات مثبتشان به طرف مقابل کاهش یابد و این افکار منفی به‌منزله‌ی ضربه زدن به آن روابط عاشقانه است و باعث شکست در آن رابطه می‌شود.

 Giuseppe Pantaleo که در این تحقیقات همکاری می‌کرده است بیان می‌کند که:

کاهش تعهد در روابط به کاهش توجهات دو طرف به یکدیگر منجر می‌شود و این‌گونه باعث می‌شود که روابط ازهم‌پاشیده شود. شکست خوردن در این روابط باعث افسردگی، اضطراب درونی و کاهش رضایت فرد از زندگی می‌شود.

هدف اصلی این تحقیقات، تمرکز بر جنبه‌های مثبت روابط عاشقانه، به‌جای نگرانی‌های بی‌مورد و افکار منفی در رابطه، است. نگرش مثبت در زندگی باعث دوام رابطه می‌شود.

عواقب فکر کردن به جنبه ی منفی رابطه

پس مراقب افکار منفی خود باشید و این را بدانید که درنهایت به‌جایی خواهید رسید که قبلاً در مورد آن فکر می‌کردید.

  • ارسال شده توسط: مدیر سایت
  • تاریخ انتشار: 1397/01/01
  • بازدید: 205
  • گروه: تازه ها
  • 0 دیدگاه
  •  
دیدگاه شما چیست؟

(نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد)

چگونه سیگار را ترک کنیم؟